Katalog on-line 

 

karta_do_kultury

 

akademia

 

Kącik dzieci

Użytkowników:
2
Artykułów:
11
Odsłon artykułów:
41843

Wakacje w Sychowie- lipiec 2016

11111111111111111111Wakacje w bibliotece w Sychowie już dawno za nami. Warto jednak przypomnieć sobie, co działo się podczas 4 dni wesołej zabawy.

 W poniedziałek sprawdzaliśmy, co można ulepić z plasteliny. Okazało się, że bardzo dużo, a ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Powstały kolorowe węże, słodycze-ciasta, cukierki i lizaki, małe zoo, a nawet statek kosmiczny.

W środę najmłodsi czytelnicy poznali świat Elmera-zabawnego słonia w kratkę. Czytaliśmy historyjki o przygodach słonia, graliśmy w elemrowską grę na świeżym powietrzu, a na koniec chętne osoby wykonały zabawkę -Elmera z plastikowych butelek po mleku.

Czwartek był dniem modnym. Dowiedzieliśmy się co to takiego jest moda i do czego jest potrzebna człowiekowi. Projektowaliśmy ubrania z kolorowych papierów i taśmy klejącej, a następnie z gracją i elegancją modelki zaprezentowały stroje na wybiegu.

Ostatniego dnia poznaliśmy tajniki kolorów, dowiedzieliśmy się czym są barwy podstawowe, i w jaki sposób po ich zmieszaniu otrzymuje się barwy tęczy. Przygotowaliśmy także tzw. ciecz nieniutonowską i sprawdziliśmy co się z nią stanie, gdy dodamy do niej jej trochę koloru. Jak widzicie ten dzień nie należał do czystych. Oprócz zajęć warsztatowych uczestnicy mogli pograć w gry planszowe i komputerowe, a także wziąć udział w zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu.

Zapraszamy na kolejne wakacyjne przygody już za rok!

Galeria

 

EDZIO

LOGOSOWAu

476px-POL_Luzino_COA.svg

 

PARTNERZY

biblioteka

ministerstwo

   

orange-logo

prb_logo

009

 

Zaprzyjaźnione instytucje